Login
Lost Password?

Register

Login Login by E-Mail Register
Premium Link Generator

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RapidLeech Nedir?
Author Message

Berat67
Administrator
******


Posts:   1,436
Joined:   23.12.2016
Reputation:   1601
Status:   Offline
Location:
Post: #1
Question RapidLeech Nedir? - 13.02.2017, 12:41

NotePad RapidLeech hakkında bilgi vermek için ilk olarak Leech nedir bu konuda bilgi verelim.

Sag Leech Nedir?

Nokta İngilizce Anlamı Sag Kan emen, sülük ve vampir gibi anlamlara gelir. Yaygın olarak P2P paylaşım protokolünde (Örnekle Torrent) dosya indiren, dosyayı çeken kullanıcı anlamına gelmektedir. Dosya çeken kullanıcılar bu protokollerde leecher olarak da tabir edilmektedir.

Nokta Turbobit, Uploaded, Rapidgator gibi sunuculardan hızlı bir şekilde dosya indirmek için paralı üyelik (Premium) almamız gerekir. Herbir sunucu için ayrı bir para demek. Hesaplarıda paylaşamıyoruz. Paylaştığımızda hesabın askıya alınma riski var.

Nokta Real-debrid.com, Alldebrid.org, Premiumize.me gibi çeşitli sitelerin birinden hesap alarak birden fazla sunucudan tek bir hesapla indirme yapabiliyorsunuz. Bu tür yerlerde de kullanıcı hesabını paylaşmak yasak ve üyeliğiniz iptal edilir. Bu nedenle bir hesapla birden fazla kişinin faydalanabilmesi için ücretli yada ücretsiz sunuculara site kurulup herkese indirme imkanı sağlıyor.

Nokta Peki parası nerden çıkaryor derseniz, dosyayı indirmek için ilk olarak 7-10 arası reklam geçiyorsunuz. Bu reklamları geçtikten sonra indireceğiniz dosyanın hızlı indirme linkine ulaşıyorsunuz ve dosyanızı hızlıca indirebiliyorsunuz.

Nokta Genelikle bu tür siteler köprü link verir. Peki köprü link nedir? Köprü link benim deyimim ile hesabın oluşturduğu premium linki köprüleyip sunucu üzerinden link verilerek premium linki sunucu linki üzerinden indirme demektir. Köprü linkler için disk alanı gerekmez.

Sag Bu bilgileri edindiğimize göre rapidleech nedir bu konumuza geçebiliriz.

Sag RapidLeech Nedir?

Nokta Yukarıdaki bilgilere göre RapidLeech köprü link yapmaz, İndireceğiniz dosya ilk olarak rapidleech yazılımının kurulu olduğu sunucuya sunucu hızına göre hızlı bir şekilde indirilir. Dosya sunucuya indirildikten sonra sunucu üzerindeki dosyanın linki verilir. Bu link ile dosyanın silinme süresi dolana kadar dosya sunucuda kalır.

Nokta RapidLeech Özellikleri

OK Her dosya için maksimum hızda stabil bir indirme hızı.
OK Dosyayı arşivler, partlara böler, veya arşivlerden çıkartır.
OK Premium hesaplara upload yapabilirsiniz.
OK Dosya linki silinse bile sunucudaki dosyayı indirebilirsiniz.
OK FTP Upload yapabilirsiniz.
OK Dosyayı yeniden adlandırabilirsiniz.
OK Dosyayı E-Posta gönderebilirsiniz.

Nokta RapidLeech disk alanı gerektirir ve scpritin kurulacağı sunucu yüksek özellikli olması gerekir. RapidLeech sistemi kullanan fazla site yok. Genellikle Köprüleme linkler kullanılır. Köprüleme linkler RapidLeech sistemine göre daha az masraflıdır.

Nokta RapidLeech sistemini sizlerin kolayca ve sorunsuz indirme yapabilmesi için biz kullanıyoruz. Köprü linkler kısa sürede sorun çıkarıp indirme özelliğini kaybettiği için RapidLeech sistemi kullanmaya karar verdik.

Warning Yukarıda bahsettiğimiz RapidLeech özellikleri maalesef bizim rapidleech sistemimizde kullanılmaz. Bu özellikleri devre dışı bıraktık. Böylece sunucuyu fazla yormayacağız ve üyelerimiz sorunsuz indirme yapabilecekler.

Nokta RapidLeech dosya silme özelliği için yeni bir kodlama yaptık. Eğer dosya ine sırasında yarıda kalmışsa dosyanızı kendiniz sunucudan silebilirsiniz.

Yararlı Olabilecek Konular;

OK RapidLeech Dosya Silinme Süresi
OK RapidLeech - Yarım İnen Dosyayı Silmek
✍ Signature


Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)


Powered By MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme designed by Marvel (Sidebar created by Yaldaram - Yaldaram.com)
Copyright © 2022 Premium Link Generator - All rights reserved.