Login
Lost Password?

Register

Login Login by E-Mail Register
Premium Link Generator

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.


Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0xc00007b Hatası ve Çözümü
Author Message

Berat67
Administrator
******


Posts:   1,469
Joined:   23.12.2016
Reputation:   1601
Status:   Offline
Location:
Post: #1
Ok 0xc00007b Hatası ve Çözümü - 13.02.2017, 13:41

NotePad Genellikle bu hata oyunları açarken aldığımız hata olarak önümüze çok çıkar. Bir çok sitede çözüm olarak bir takım .dll indirip System32 veya SysWOW64 klasörüne atmamızı istiyor fakat bu bana göre yanlıştır.

Nokta Neden Bu Hatayı Alıyorum?

Nokta Bu hata genellikle googleden indirdiğimiz ve kullandığımız bozuk .dll dosyalarından veya çalıştırılacak uygulama gerekli dosyayı dosyayı bulamıyorsa (dosya eksik ise) bu hatayı verir.

Nokta Hatanın Çözümü Nedir?

Nokta Öncelikle bu hatayı gideren Microsoft Visual C++ Redistributable Package uygulamaları kurarak bu sorunu çözebiliriz. Eğer bir uygulama başlatırken eksik .dll hatası alarak bu dosyayı indirip System32 veya SysWOW64 klasörüne attıysanız gerekli yazılımları kursanızda bu sorunu çözemezsiniz.

Nokta Hatayı çözmek için ilk olarak Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package ile Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable Package arasında geçen tüm paketleri kontrol ederek daha önce kurulmamış paketleri kurun. Sisteminiz 64 Bit ise hem 32 bit hem 64 bit olmak üzere her iki sürümüde kurmanız gerekir.

Nokta Programlar kuruluysa ve sorun çözülmüyorsa programları kaldırıp yeniden kurmayı deneyin. Genellikle oyunlar için oyunların hedef klasöründe _Installer, _CommonRedist veya Support Sag Software klasöründe bulunan vc, vcredist, DirectX gibi klasördeki uygulamaları kaldırıp kurmamız sorunun çözümü olabilir.

Nokta Eğer yinede sorun çözülmüyorsa bunun nedeni daha önce googleden .dll indirip kullanmış olmamızdır. Bu indirdiğimiz dosyaları bulup silerek ve yukarıda ismi geçen klasördeki yazılımları yeniden kurarak bu sorunu çözebiliriz.

Warning En son çözüm olarak "All in one RUNTIMES" programı ile eksik yazılımları bulup kurmak sorunun çözümü olabilir.
✍ Signature


Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  CPY Game Save Sorunu Kesin Çözümü Berat67 0 2,638 21.01.2017 14:24
Last Post: Berat67

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)


Powered By MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.
Theme designed by Marvel (Sidebar created by Yaldaram - Yaldaram.com)
Copyright © 2022 Premium Link Generator - All rights reserved.