Premium Link Generator

Full Version: DNS Unlocker Kaldırmak
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
NotePad DNS Unlocker Kaldırma : Bilgisayarınıza harici bir reklam uygulaması veya bir siteyi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak bulaşır. Bu gibi sorunları ESET virüs programı önler. Bu yüzden virüs programı olarak bu programı kesinlikle kullanmalısınız.

Nokta DNS Unlocker Nasıl Kaldırılır?

1. İlk olarak DNS Unlocker bilgisayarımızda kurulu ise kaldırmamız gerekir. Bunun için Denetim Masası Sag Program ve Özellikler veya Program Kaldır diyerek bilgisayarımıza yüklü programların listesini açıyoruz.

Nokta Bu listeden varsa aşağıda ismi geçen programları kaldırıyoruz.

Nokta DNS Unlocker Version 1.4
Nokta DNS Unlocker
Nokta DNSUnlocker

Nokta Diğer reklam yazılımları, isterseniz aşağıdaki listede ismi geçen program kuruluysa bunlarıda kaldırabilirsiniz.

Nokta CrossBrowser
Nokta AnyProtect
Nokta AnySend
Nokta Chat Optimise
Nokta CinemaPlus-3.2cV23.06
Nokta CinemaPlus-4.5vV23.06
Nokta CPU Miner
Nokta GamesDesktop
Nokta GoHD
Nokta Illustration EMail Address
Nokta Infonaut
Nokta MyBestOffersToday
Nokta Oursurfing
Nokta Opera Stable (Eğer siz yüklemediyseniz)
Nokta Portalsepeti
Nokta RegClean Pro
Nokta Rising Software Deployment system
Nokta Rising
Nokta SG Miner
Nokta Shopperz 2.0
Nokta Software Version Updater
Nokta SuperClick

2. DNS Unlocker programı çalışıyorsa kapatacağız. Bunun için Başlat Menüsüne sağ tıklayıp Görev Yönetici'ne tıklıyoruz. Ayrıntılar sekmesine tıklayıp Dnsbahama.exe isimli bir uygulama çalışıyorsa bu uygulamayı kapatıyoruz. Sag Uygulamayı seçip İşlemi Sonlandır diyerek..

3. Ağ bağlantılarından DNS Ayarında bizim eklemediğimiz DNS Unlockere ait bilmediğimiz bir DNS ekliyse bu DNS adresini siliyoruz ve otomatik ayarlar kullanıyoruz. Başlat Sag Ağ Bağlantılarım Sag Kullandığımız bağlantıya sağ tıklayıp Özellikler diyoruz. İnternet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) üzerine çift tıklıyoruz. DNS Sunucu adresini otomatik al seçip Uygula Sag Tamam diyerek bu işlemi tamamlıyoruz.

4. Son olarak kullandığımız tarayıcıların önbelleğini temizliyoruz. Bunun için CClenear adlı programı kullanabilirsiniz.


Nokta Google Chrome İçin DNS ve Önbellek temizleme Kodları

OK DNS Temizleme: Aşağıdaki kodu tarayıcınızın adres kısmına yapıştırıp enter'a basın. Daha sonra Clear host ceche butonuna tıklayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

chrome://net-internals/#dns

OK Önbelleğe Alınan Resim ve Dosyalar: Aşağıdaki kodu tarayıcınızın adres kısmına yapıştırıp enter'a basın. Açılacak olan penceredenÖnbelleğe alınan resimler ve dosyaları seçip Tamam diyerek temizleyebilirsiniz.

chrome://settings/clearBrowserData


OK Bu 4 işlemi yaptıktan sonra DNS Unlocker bilgisayarımızdan kaldırılmış olacaktır.

Warning Red Önemli: Bu kaldırma işlemi Windows 8 sisteminde yapılmış olup sorun çözülmüştür. DNS Unlocker versionlarına göre sürüm farkı değişip yukarıdaki 4 işlemi yapsanızda kaldıramama gibi durum söz konusu olabilir. Eğer kaldırıp sorununuzu çözerseniz Kesinlikle ESET virüs programı kurun. Böylece zararlı olabilecek siteleri ve linkleri ESET engelleyip bilgisayarınıza yeniden bulaşmasını önleyecektir.
Reference URL's